تن پوش ها

نخ یک فیبر گیاهی است که از تغییر شکل دانه ها و بذر های پنبه در کارخانه های نخ ریسی به دست می آید. لباسهایی از جنس نخ ، اولین و بهترین لباسهایی هستند که جهت حفظ سلامت بدن توصیه می شوند. زیرا به دلیل طبیعی بودن الیاف، حساسیتهای پوستی ایجاد نکرده و با انواع پوست سازگار می باشند. همچنین ‌هادی حرارت بوده و با انتقال حرارت بدن به بیرون بسیار خنک هستند.
بافت های نخی را با بافت های دیگر مانند پلی استر، کتان، نایلون و... ترکیب می کنند که این ترکیبها مرغوبیت کمتر از لحاظ سلامت اما دوام بیشتری دارند. اما با وجود دوام بیشتر این پارچه ها بهتر است به دنبال لباس هایی باشیم که 100 درصد از جنس نخ هستند.

انارگل به سلامت شما اندیشیده و سعی دارد در محصولات تولیدی خود از میان پارچه های وارداتی موجود در بازار، از پارچه هایی با بالاترین درصد نخ استفاده کند. خواهشمندیم با توجه به اینکه مهمترین مساله در حفظ و دوام لباسهای نخی نحوه شستشو و نگهداری آنهاست، جهت مراقبت هر چه بهتر از لباس های خود موارد زیر را رعایت فرمایید:

۱.  هنگام شستشو با ماشین لباسشویی از برنامه شستشو با کوتاهترین زمان ممکن و همچنین از آب با دمای حداکثر 30 درجه سانتیگراد استفاده کنید. بعد از اتمام برنامه شستشو بلافاصله لباسها را بر روی رخت آویز قرار دهید.
۲.  هنگام شستشوی دستی از آب با دمای حداکثر 30 درجه سانتیگراد استفاده کرده و از خیساندن، شستشوی طولانی مدت و چنگ زدن زیاد بپرهیزید. زیرا باعث آسیب در بافت ظریف لباسهای نخی می شود.
۳.  لباس‌هایی با رنگ‌های متفاوت را با هم در ماشین لباسشویی نیاندازید و‌یا ‌اینکه با هم در‌ یک تشت نشویید.
۴. اگر لباستان رنگی است به هیچ عنوان از پودرهای شستشوی دارای آنزیمهای قوی و همچنین مایعات سفیدکننده استفاده نکنید.
۵.  هنگام خشک کردن لباسهای نخی دقت داشته باشید که نور خورشید به طور مستقیم روی لباس‌ها نتابد، زیرا لباس‌ها را بی رنگ و رو خواهد کرد.
۶.  لباس های نخی بر خلاف لباسهایی با الیاف مصنوعی انعطاف پذیر نیستند و بعد از شستشو به حالت اولیه خود باز نمی گردند . سعی کنید لباسهای خود را با درجه ملایم و ترجیحا همراه با بخار آب اتو بزنید.
۷.  با توجه به لطیف بودن ماهیت پارچه های نخی یعنی پنبه، هنگام استفاده از لباسهای نخی از تماس آنها با بافتهای زبر و خشن مانند کیفهای زبر، هر گونه سگک و پرچ و میخ و بافتهای غیر صیقلی محیط اطراف و .... جلوگیری کنید.
انارگل امید دارد با رعایت این موارد سالها در نهایت سلامت، روزهای زیبایتان را با لباسهای انارگل آغاز کنید.

شال  و روسری

شال های انارگل از پارچه۱٠٠% نخ تهیه شده و رعایت موارد زیر جهت مراقبت از شال ها توصیه میشود:


۱. شال ها را حتما با لباس های همرنگ خود بشویید.
۲. هنگام شست و شوی شال ها ( با ماشین لباس شویی ، یا شستشوی دستی)از آب با دمای حداکثر30 درجه سانتیگراد استفاده کنید.
۳.جهت چروک ماندن همیشگی شال ها بعد از‌آبگیری کامل و در حالت خیس به حالت اولیه بپیچانید.
۴. شال را در سایه و دور از نور مستقیم خورشید خشک کنید زیرا نور خورشید پارچه های نخی  خیس را دو رنگ خواهد کرد.

کیف و کفش چرم

براي نگهداري بهتر کیف و کفش چرم به نکات زير توجه کنيد:

۱.هميشه چرم را خوب گردگيری کنيد. اگر گل و گرد و خاک روی چرم بماند، به مرور زمان آن را خراب می‌کند.
۲.اگر ماده‌اي روي چرم ريخته که با دستمال خشک پاک نمی‌شود، با کف صابون و يک اسفنج، به آرامی روي سطح چرم بکشيد و لکه را پاک کنيد و بعد با  يک دستمال خشک، چرم را خشک کنيد.
۳.اگر لکه‌ای خيلي عميق روي چرم درست شده، سعي نکنيد هر طور شده آن را از بين ببريد چون ممکن است به خود چرم آسيب بزنيد.
۴.هر چند ماه يک بار، محصولات چرمي خود را با واکس چرم چرب کنيد. واکس چرم ماده مخصوصی است که براي همين محصول ساخته شده و می‌توانيد از فروشگاه‌های محصول‌هاي چرمي تهيه کنيد. واکس معمولی، در درازمدت باعث خورده شدن سطح چرم می‌شود.

۵.چرم در رطوبت زياد کپک می‌زند بنابراين آن را در جايي که بسيار مرطوب است نگهداری نکنيد. هيچ‌وقت هم چرم را در لفاف پلاستيکی نگه نداريد چون اين کار باعث مي‌شود که رطوبت احتمالی موجود در محصول چرمی خشک نشود.

۶.بهتر است چرم را شب خوب واکس بزنيد و در جايي دربسته بگذاريد و تا صبح نگه داريد. چرمي که تازه واکس خورده و هنوز واکس به خوردش نرفته به سرعت در طول روز گردوخاک را به خود جذب مي‌کند و صدمه مي‌بيند، علاوه بر اين، رنگ چرم نيز تيره و کدر می‌شود.

۷. مراقب باشيد که روی چرم عطر يا اسپری نپاشيد. عطر و اسپری موادی دارند که باعث می‌شود برخي از مواد روی سطح چرم فرآوری شده حل شود و آن را خراب مي‌کند.

۸ . هرگز نگذاريد چرم به مدت زياد آفتاب بخورد. براي نگهداری چرم در خانه، آن را در کمدی دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهيد.

۹.اگر براي مدتی نمي‌خواهيد از کیف و کفش چرمی خود استفاده کنيد، داخل آن را با روزنامه پر کنيد تا شکل ظاهری آن آسيب نبيند.